novinky
Ideální letní obuv pro děti?
I v letním období myslete na zdravý růst svých dětí. Stojany se žabkami a neforemnými nazouváky obloukem obejděte a soustřeďte se na výběr kvalitních dětských sandálků, které mohou obout nejen do města, ale na nečekané dobrodružství v přírodě.
   
Na co si dát pozor při výběru dětských sandálů  
Výběr letní obuvi je stejný jako u klasických bot. Klíčová je zejména velikost, kterou na rozdíl od uzavřených tenisek snadno zkontrolujete pouhým okem. Dítě by mělo mít před prsty u nohou přibližně 1 cm místa. Šířka bot by měla kopírovat šířku dětské nohy, v žádném případě se nesmí stát, aby dětská noha byla v sandálech v křečovitém postavení, jednotlivé prstíky by měly mít vedle sebe dostatek prostoru. Pokud všechno sedí, tak jak má, dítě postavte a nechte jej, aby se v botách proběhlo. Správné sandále nekloužou z nohy a fixují kotník i patu. Podívejte se na video rozhovor s předním dětským ortopedem panem MUDr. Petrem Vališem na téma správného obouvání dětí.
 
Na prodyšnosti záleží   
Možná to vypadá jako vtip, ale tento nadpis je myšlen zcela vážně. I nevhodně vybrané sandále dokážou dětskou nohu pořádně zapařit. Pečlivě si proto prohlédněte i stélku, která je v sandálech napevno. Měla by být prodyšná a v ideálním případě i perforovaná, aby odváděla pot a vlhkost z boty. Prodyšné by měly být i samotné pásky, obzvlášť v případě, že chcete dítku pořídit sandále do vody.

PU5123807.jpg
 
Při výběru myslete prakticky
S prodyšností souvisí i výběr tvaru. Větším dětem bez obav pořiďte klasické páskové modely, které nosí i dospělí. Pozor si však dejte při výběru sandálků pro děti do 4-5 let.
Ty totiž i v létě potřebují obuv, která poskytne jejich noze dostatečnou oporu. V takovém případě se poohlédněte po dětských sandálcích, které na první pohled vypadají jako treková obuv. Vyplatí se koupit i takové sandále, které mají zpevněnou gumovou špičku, která botu chrání proti okopu. Při výběru berte ohled i na jednoduchost zapínání, kromě klasického suchého zipu jsou k dostání také modely s elastickou tkaničkou, které dítě zvládne zapnout během chvilky.
 
 Vyberte si z nabídky Peddy sportovních dětských sandálů nebo pohodlných dětských letních tenisek. Nenechte si ujít lehké modely ze speciální zvířátkové kolekce ke kterým je pexeso zdarma.