novinky
Děti tráví v bačkůrkách většinu dne. Zaslouží si bezpečí a kvalitu!

Jak vybrat kvalitní dětské přezůvky? Jak předcházet dedormacím dětských chodidel? Přečtěte si, na co si dát pozor, když vybíráte bačkůrky pro své děti!


Hned zkraje vyvrátíme jeden z největších mýtů, který koluje mezi rodiči. Sotva se dítě začne stavět na nohy, aktivní babičky nebo tetičky batoleti pořídí první roztomilé botičky. Milí rodiče, pokud chcete, aby se noha vašeho dítěte vyvíjela opravdu tak, jak má, capáčky ukliďte do kouta a s prvním obouváním počkejte až do chvíle, kdy dítě na nožkách tráví většinu času. Pokud chcete dítěti pomoci s prvními krůčky, stačí, abyste mu pořídili ponožky s protiskluzovou úpravou. Ortopedi i fyzioterapeuti apelují na rodiče, aby dětem boty kupovali až ve chvíli, když umí samostatně chodit. Chůze naboso dítě naučí rovnováze a také podpoří správný vývoj klenby. Podívejte se na video rozhovor s předním dětským ortopedem panem MUDr. Petrem Vališem  na téma kdy kupovat děti první botičky.

Čeho si všímat při výběru dětských bačkor
Zkoušeli jste někdy spočítat, kolik času dítě stráví v bačkůrkách? My ano, někdy i 10 hodin denně / 7 dní v týdnu! Potřebujete další argument, proč si dát záležet při jejich výběru? Existuje několik základních rad, kterých se stačí držet, když vybíráte dětskou celoroční obuv. Zaprvé – hledejte takové, které jsou ušity z kvalitních přírodních materiálů. Jako další zkontrolujte pevnost podešve a také oblast paty. Ta by měla být vyztužená, aby držela dětskou nožku na svém místě a dítě z bačkor nevypadávalo. Jako poslední zkontrolujte stélku. Bonusem navíc je praktický pásek přes nárt, v případě dětských pantoflů pak pásek přes patu.

Vhodné bačkůrky poznáte podle certifikátu 
Máte obavy, že nedokážete správně posoudit kvalitu provedení? Hledejte žirafu! Certifikaci Žirafa zavedla Česká obuvnická a kožedělná asociace, kritéria pro tuto certifikaci stanovil tým odborníků ve spolupráci s Českou ortopedickou společností. Bačkůrky, které tuto certifikaci mají, jsou zdravotně nezávadné a podporují zdravý vývoj dětských nožek. Značka Peddy podporuje kvalitní obouvání dětí a bačkůrky s  certifikací Žirafa má ve své kolekci.


zirafamodra-(1).jpgPM6132506.jpg PM6132705.jpg PM6132703.jpg