novinky
Jak vybrat dětské balerínky?

Tyto původně baletní boty už dávno nepatří jen na divadelní prkna, miliony žen a dívek je obouvají každý den, i když míří do školy, do práce nebo jen tak do města. Balerínková móda se ale netýká jen “dospěláků”, výrobci se zaměřují i baleríny dětské.

Baleríny pro děti? Ano, ale záleží na provedení
S rozmachem dětských balerín se vyrojila i spousta názorů o škodlivosti nošení. Jenže ono záleží zejména na tom, jak dětské balerínky vybíráte. Takové, které jsou vyrobeny z kvalitní syntetiky a stélkou z kůže, mohou malé slečny bez obav nosit. Pokud nechcete nic podcenit, pořiďte jim botky, které mají pásek přes nárt. Pásek pak drží malou nožku na svém místě a dítě tak při chůzi nešmajdá. Zajímáte se o zdravý vývoj nohou vašich dětí? Přečtěte si rozhovor s předním dětským ortopedem panem MUDr. Petrem Vališem na téma správného obouvání dětí.
 
Ideální botky do společnosti pro slečnu
Baleríny jsou ideální volbou i pro dospívající slečny. Vybírejte takové, které mají široký a nízký podpatek a pohodlnou stélku. S lakovanými balerínami se budou na slavnostních akcích nebo při návštěvě divadla dívky cítit důležitě a vy budete vědět, že jste vyřešili šalamounský úkol. Vyhnuli jste se totiž pořizování klasických střevíčků na podpatku!
 
Boty na podpatku? Raději ne
Nošení podpatků u dospívajících dětí, to je skutečně velké téma. Odborníci se shodují, že dívky mohou začít boty na podpatku až ve chvíli, kdy je dokončen růst. Jenže, vysvětlujte to třináctileté dceři, která se mezi vrstevníky cítí „out“. Pokud má dospívající dívka zdravé (ne ploché) nohy a záda, menší ústupek jí dovolit můžete. Boty vyberte společně a zvolte takové, které mají nízký a zároveň široký podpatek. Dbejte také na to, aby v nich dcera nechodila celý dlouhý den. Má vaše dcera vysoké požadavky na styl a módu? Vyberte si společně z nabídky modelů ve speciální zvířátkové kolekci, kde barvy a design hrají prim. Ke každému páru dostanete také dětské pexeso se zvířátky zdarma. Značka Peddy ví, že malé princezny jednoduše mají už svůj vlastní styl. Kromě lakovaných balerín zde v kolekci dětských balerín naleznete také barevné balerínky, balerínky s flitry nebo vyšívané.